Íme négy technika, amelynek segítségével kétszer annyi zöldséget termeszthet ugyanakkora helyen.
Húzzon ki néhányat, ültessen el néhányat!
Amint a növények – például a saláta, a spenót és a borsó – elvirágoznak, húzza ki őket, és ültesse újra. Használjon ki minden négyzetmétert – még azokat a kis helyeket is, ahol mondjuk az uborka mandátuma lejárt, vagy a koriander elvetette magját. Tegye a régi növényeket a komposztkupacba, majd levegőztesse a talajt, és töltse fel a tápanyagokat némi komposzt és szemcsés szerves trágya behordásával.
Árnyékoljon
Ha a nyári hőségben ültet, fontos, hogy a talajfelszínt állandóan nedvesen tartsa. Ha kiszárad, az újonnan kicsírázott magok elpusztulhatnak, és újra kell kezdenie a műveletet. Általános szabály, hogy a késő nyáron szabadföldbe ültetett magokat kétszer olyan mélyre kell vetni, mint tavasszal. A legtöbb hűvös időjárású növény nem fog jól csírázni, ha a talaj hőmérséklete magas. Árnyékoló hálóval vagy egy magas növény természetes árnyékával viszonylag hűvös helyet lehet teremteni a másodvetéshez.
Megfelelő fajtákat válasszon
A hűvös időjárásban jól érzik magukat a következő növények: saláta, spenót és rukkola, sárgarépa, cékla, brokkoli, mángold, kelkáposzta és mindenféle ázsiai zöldségek. Válasszon betegségeknek ellenálló, gyorsan érő fajtákat. Ha késői borsót ültetünk, a hagyományos kúszónövények helyett inkább bokros borsót válasszunk, mivel ezek gyorsabban érnek be.
Ne késlekedjen!
A nyáron ültetett növények érése általában hosszabb időt vesz igénybe, mint a tavasszal ültetett növényeké (a rövidebb nappalok és a hűvösebb levegő hőmérséklete lassítja a növények növekedését). A vetőmagcsomagon feltüntetett érésig eltelt napok száma alapján adjon hozzá további 14 napot „fényszegény tényezőként”. Ez adja meg a nyári ültetési időpontot.
edenkert.hu