kiemelten fontos a locsolás, sőt ez az egyik legfontosabb. Ha túl keveset locsolunk valamit, akkor nem jut elég tápanyaghoz, kiszárad, de a túl sok locsolás is ártalmas lehet. A túl sok locsolás gyökérrothadáshoz vezethet, ami szintén a növény halálával jár. Fontos tehát betartani az optimális locsolási mennyiséget, ami persze nem mindig egyszerű, mert az időjárás is befolyásolhatja azt.
Egy virág esetében- A vizet közvetlenül a muskátli tövéhez öntsük, ne pedig csak úgy a cserépbe valahova, hogy könnyedén fel tudja szívni a növény, szinte azonnal.
- Figyeljünk arra, hogy ne a legmelegebb órákban locsoljuk meg a muskátlit, mert ettől nagy a kockázata, hogy tönkremegy. Nyáron kizárólag csak este, vagy reggel, hűvösebb időben locsoljuk a muskátlit.
- Nem mindegy, hogy milyen hőmérsékletű vízzel. Ahogyan a nyári forróságban téged is valóságos sokként ér, ha valaki hideg vízzel lespriccel, a muskátlit is sokként éri a jéghideg csapvíz.
- Jóval a locsolás előtt tegyünk egy kanna vizet árnyékos helyre, hogy felvegye a környezet hőmérsékletét, és kevésbé drasztikus sokkolásként érje a hatás a muskátlit a víz.
- A klóros víz nem igazán tesz jót a muskátlinak, ezért érdemes vagy kútvizet, vagy esővizet használni.
- A legfontosabb tipp a muskátli gondozásához, locsolásához: minden második héten, de szigorúan csak a második héten adagoljunk a locsolóvízhez némi folyékony műtrágyát, ami segíti a növény táplálását.
tulipgardencafe.hu / Sokszínű Vidék